MEIST

Mis on TagaMaa?

TagaMaa on Eestis loodud kodanikualgatus.

Loome ajaloolisest arhitektuurist inspireeritud uusi esemeid toetamaks Eesti kultuuripärandit. Igal meie tootel on oma tagamaa...
Eesti ajalooline arhitektuur vajab toetust ja rohkem tähelepanu. Palju on neid, kes vanadest majadest hoolivad ja neid toetada sooviksid, kuid niisama pakkuma minna pole ju meile eestlastele kohane :) 
TagaMaa loob võimaluse saada endale killukese möödunud aegade võlust. Oma toodete kasumi annetame kultuuripärandi säilitamise nimel. 
Loe toetuste kohta lähemalt SIIT.


Miks?

Me usume, et koos on võimalik teha palju head ja aidata meie ehituspärandil säilida. Oma toodetega toome killukese vanade majade ilu ja salapära tänapäeva kodudesse. Nende läbi anname omakorda tagasi neile hoonetele, mis meile siiani varju, kodusooja või vaimutoitu pakkunud.

Kes me oleme?

TagaMaa loojateks on Ergo Leilop ja Kerttu Küünarpuu

Oleme kahepeale kokku töötanud restauraatoritena üle 35 aasta. Sellele lisaks oleme ajaloolise arhitektuuri, kultuuripärandi ja mitmekesise keskkonna säilitamise paadunud austajad.

Oleme oma töö käigus näinud, kui palju on Eestis vanade väärtuslike hoonete korrashoiul veel teha. Kui ainult oleks avaramaid võimalusi. Kui oleks rohkem toetusvõimalusi ja veel rohkem meie ehituspärandile tähelepanu pöörajaid.


Aastal 2015 kolisime Tallinnast ära maale. Elame nüüd ka ise vanas ja väärikas majas, kus tööd jätkub aastateks. Meie praegune kodu seisis tühjana üle 15 aasta. Teame, mis vana maja korda tegemine tähendab, aga meil on see luksus, et enamike asjadega saame ise hakkama. Meie maja pole ka enam hävimisohus. Kuid Eestis on palju vanu ja väärikaid hooneid, mis alles ootavad oma uut peret. Unistame, et TagaMaast võiks kasvada vanade hoonete omanikele hea partner, kelle abiga saab tehtud neid töid, mis just selle hoone väärtust aitab säilitada.