TagaMaa sügisesed uudised

Oleme pikalt TagaMaa asjadega pausi pidanud, kuid me ei maga, pöidlaid ei keeruta ega lakke niisama ei vahi ja TagaMaa vuhiseb tasa ja targu edasi. Mõnede asjadega oleme jänni jäänud, mõned tõdemused on pannud meid mõistma, et peame õppima, aga on ka ülirõõmustavaid uudiseid! Kirjutame siin, mis TagaMaal täpsemalt toimunud ja mis me vahepeal teinud oleme.
Suvine leitsak tõmbas ikka energiast korralikult tühjaks. Põhitööd palju ja kogu aeg peab vaatama, mis ajal, mis töid teha saab, et kuumus ei tapaks... Võtsime siis TagaMaa edasiarendamisest pisut puhkust, et teha oma põhitööd.

KÕIGE RÕÕMUSTAVAM uudis on meil see, et novembrikuus läheb töösse meie esimese toetusobjekti 1 imeilus aknake. Kuupäevad pole veel paika pandud - peame veel omavahel logistikat täpsustama).  Siinjuures soovime eraldi tänada kaht meie toetajat, kes on lausa mõnda aega olnud püsiannetajad - aitähh teile, Aune Mark ja Kateriin Ambrozevits ! Me oleme nii tänulikud teie toetuse eest! Suur osa toetusest on tulnud veel lisaks tänu ühele suuremale tellimusele (millest me veel avalikult rääkida ei tohi;).  See suurem tellimus on ka olnud väga arendav ja rõõmustav. Iga uus asi toob uusi tehnikaid ja seeläbi saame jälle targemaks. 
Osa TagaMaast on tõmmata tähelepanu ajaloost inspireeritud toodetega, teine on aga eesmärk, miks me seda teeme - üht ei saa teisest lahutada ja kui me oma põhieesmärki täita ei saa, siis pole ka toodetel meie jaoks suurt ja sügavamat sisu. Meil on siiralt hea meel, et nüüd siis lõpuks saame ka tegudele asuda!

Hoolimata sellest, et TagaMaa ei tegele ehitusmaterjalidega, oleme ka meie pidanud puiduhindadega võidu jooksma. Materjalide hinnad ja tarneajad teevad korralikku rallit ja mõnikord niimoodi, et ei olegi materjali saada. Isegi maaletoojad ei tea, millal tuleb. Praegune aeg muudab meid kõiki vägisi paindlikumaks ja kannatlikumaks, eks ole. Tuleb lihtsalt võtta asju nii, nagu on ja tõdeda, et elu on, nagu on. Lisaks juhtub ka nii, et kord on keegi vajalik inimene haige ja tuleb leida lahendus... Jäime vahepeal mõnede tellimuste täitmisega ka ajaliselt jänni ja siis tuiskas mõne tellija poole karbis kulleriga mitte ainult TagaMaa tellimus vaid lisaks ka magus vabandus lummavalt lõhnava koogi näol...

Tänasega saab läbi ka üks "sotsiaalne eksperiment", mida me endale enam tulevikus lubada ei saa - nimelt me pole väga-väga pikalt sotsiaalmeedias postitusi teinud, kuid tellimusi TagaMaa toodetele on tulnud ikkagi. See on meie jaoks oluline märk sellest, et et meie idee toimib ning me peame sellega jätkama.

Jätkamisega on aga sellised lood, et oleme kogu selle protsessi käigus tõdenud, et oleme sellises asjas pisut "kobad".  TagaMaa vajab strateegilisemat juhtimist ning me peame ise arenema, et oma ideed tugevamaks ja toimivamaks luua. Selle eesmärgi täitmiseks kandideeris Kerttu Vabaühenduste Liidu korraldatavatele Tulevikujuhtide arenguprogrammi (loe lähemalt siit: https://heakodanik.ee/tulevikujuhid/).  58 kandidaadi seast valiti välja 15 ja superuudis oli see, et Kerttu osutus valituks! Loodame, et selle programmi mentorite abiga saame ka ise targemaks ja tõhusamaks, et TagaMaa uuele tasemele viia!

Mõned TagaMaa tooted on olnud kevadest alates müügil Anija mõisas, varsti on aga saadaval meie valitud tooted ka Telliskivi Loomelinnakus novembrikuus avatavas poes. Selle kohta teavitame oma sõpru siis ka täpsemalt eraldi uudisnupuga :)

Veel - oktoobri lõpus-novembri alguses toome teie ette tooteseeria - JÄÄGITU. Meile ei meeldi raiskamine, samuti peame oluliseks, et me oma tegevusega keskkonda ei koormaks. TagaMaa toodete loomise käigus on meil kogunenud paras  hulk väga kauneid ülejääke. Mõned nendest oleme loonud uuteks toodeteks ja paari nädala pärast saab neid näha!

Otsime ka vabatahtlikke! Kui sa tunned, et sulle TagaMaa tegemised korda lähevad ja sa tahaksid selles kaasa lüüa, siis võta meiega ühendust. Meie järgmine suurem samm on osaleda Annetamistalgutel ning selle ettevalmistamisega oleks meil vaja abi nii nõu kui praktilise poole pealt!


Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Koolipapa taluhäärber luubi all

Järgmine

Jaga seda artiklit